خانه / بازاریابی اینترنتی / کمپین تبلیغاتی چیست و چگونه موجب فروش میلیونی خواهد شد؟

کمپین تبلیغاتی چیست و چگونه موجب فروش میلیونی خواهد شد؟

قطعا شما تبلیغات رنگارنگ که همه روزه با آن ها مواجه می شوید را به خاطر دارید در ایمیل تان، شبکه های اجتماعی، و… در واقع کمپین تبلیغاتی به معنای ساده یعنی استفاده از روش های مختلف برای رساندن یک پیام تبلیغاتی به مخاطبانی که از قبل شناسایی کردیم؛ کمپین های تبلیغاتی همیشه یک هدف مشخص دارند و آن هم ایجاد فروش بیشتر است برای شرکت و در آن کمپین ها ارزش، ویژگی و مزایای محصولات و خدمات شما در زمان قبل از کمپین حفظ شده و حتی در بعضی مواقع با یک سری مزایای مثبت مثل تخفیف قصد داریم تعداد بیشتری از بینندگان را به مشتری تبدیل کنیم (یعنی اصطلاحا نرخ تبدیل بالایی داشته باشیم).
به طور کلی هدف از کمپین تبلیغاتی چیست؟
اطلاع به مخاطبان بازار هدف مبنی بر اینکه ما یک محصول جدید داریم
بخواهیم یک موج فروش راه اندازی کنیم

از جمله ویژگی های کمپین بازاریابی می توان به این موضوع اشاره کرد که می توان راجب هر محصول یا خدماتی کمپین ایجاد کرد، ممکن است به هر روشی اجرا شوند، توسط هر رسانه ای پیاده سازی شوند (ایمیل، تلفن، تبلیغات محیطی، و…) اما در نهایت هدف اصلی قطعا فراتر از این نیست که پیام کسب و کار خود را به مشتری برسانیم و همینطور فراموش نکنید که خود مبحث طراحی کمپین تبلیغاتی یک موضوع خیلی گسترده هست و باید به صورت خیلی دقیق روی تمام ابعاد آن کار کرد که بتوان بهترین نتیجه ممکن را از آن گرفت و در نهایت کمپین ساخه شده با استراتژی های شرکت همسو باشد.

یکی از الزامات در مورد بازاریابی اینترنتی استفاده از کمپین تبلیغاتی است. اینکه شما بتوانید اگر یک محصول یا خدمات جدیدی را ارائه کردید یا حتی اگر قصد ارائه تخفیف دارید، پیام تان را از طریق یک رسانه مثلا ایمیل مارکتینگ به مخاطبان هدف ارسال کنید.

کمپین تبلیغاتی
مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی
۱- بررسی

انجام تحقیقات و بررسی اولین مرحله ساخت کمپین تبلیغاتی است. شما تا زمانی که یک میزان تقاضای تقریبی از محصول به دست نیاورید قطعا بسیار سخت خواهد اینکه بفهمید حدودا تا چه حد کمپین شما بازخور مثبت دارد.
۲- مخاطب شناسی

قطعا زمانی که ما مخاطبان خود را بشناسیم میدانیم کی قرار است محصول ما را خریداری کند، حدودا چه ویژگی های شخصیتی (به صورت کلی) دارد و این عامل به ما کمک می کند که یه کمپین تبلیغاتی خوب و موثر بسازیم.
۳- میزان هزینه

کاملا طبیعی و منطقی است اینکه شما قبل از ساخت کمپین تبلیغاتی خود باید یک بودجه مشخصی را برای آن در نظر بگیرید و خود موضوع تامین بودجه یک تابعی است که شامل چندین مشخصه می شود از جمله اینکه :
از طریق چه رسانه ای می خواهیم تبلیغات انجام دهیم؟
گستردگی مخاطبان ما چه مقدار است؟
و …
فراموش نکنید اگر بتوانید یک کمپین تبلیغاتی موفق راه اندازی کنید قطعا این موضوع روی فروش تان تاثیر زیادی می گذارد.
۴- جنبه های ظاهری کمپین

شما باید در موضوع ساخت کمپین های تبلیغاتی فاکتور های متفاوتی را در نظر بگیرید و اگر هدف بلند مدت و قصد برند سازی دارید بکارگیری این موارد بسیار مهم هستند مثلا از رنگ ها، صدا ها، و… باید کاملا همسو با کسب و کار تان باشد.
حتما مطالعه کنید : برند سازی چیست؟ و چگونه با بودجه کم برندینگ خوبی انجام دهیم؟
۵- انتخاب رسانه

این مرحله مشخص می کند پیام شما از چه طریقی به مخاطبانی که از قبل شناسایی کردید برسد مثلا کارمندان با مشتریان تماس بگیرند یا می خواهید یک ایمیل مارکتینگ قوی انجام دهید؟
۵- اجرا

در این مرحله پیام تان را از طریق رسانه ای که انتخاب کردید به مخاطب برسانید و منتظر دریافت باز خور باشید، یعنی مشخص کنید کمپین تا چه مقدار اثر گذار بوده و توانسته تا چه مقدار شما را به انتظاری که نسبت به آن داشتید در زمینه فروش برساند.

ضمنا در نظر داشته باشید همه کمپین ها از نظر مدت زمان برگزاری مثل هم نیستند، یک کمپین ممکن به مدت هفت روز طول بکشد در حالی که کمپین دیگری شامل کل فصل بهار است.

درباره ی سعید سعیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *