خانه / بازاریابی اینترنتی / مشکلات راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مشکلات راه اندازی کسب و کار اینترنتی

دلایل زیادی هستی دارد الی مانع تاسیس یک سوداگری اینترنتی شود. ترس از شکست یگانه از مهمترین دلایلی است که خیلی از دوستان درگیر آن هستند. بله خوف از شکست طبیعی است و شاید در هر کسب و کاری وجود داشته باشد. از دو، سه سال گذشته تاکنون که بازار کسب و کارهای اینترنتی خیلی داغ شده و کسان زیادی مشتاق اند لغایت داشتن درآمد آنلاین را تجربه کنند این ترس ها تبدیل به وسواس شده است و خیلی از کسان هنوز هم که هنوزه نتوانستند کسب و کار اینترنتی خویش را تاسیس کنند.

همین مایه شده است الی هزاران ایده هیچ وقت عملی نشوند. ایده هایی که شدنی است روزی به معروف ترین سوداگری های آنلاین ایرانی تبدیل شوند. اما واقعا مشکل کجاست؟ آیا به راستی خوف از شکست مهمترین دلیل است؟

این هفته هدف داریم در باره عواملی گفتگو نماییم که مانع از راه اندازی یا حتی به کامیابی رسیدن خیلی از سوداگری های اینترنتی می شود.

۵ انگیزه اصلی که مانع از راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان می شود

ترس از رقبا

اولین ترسی که خیلی از دوستان با آن مواجه می شوند خوف از مقابله با رقبا است. طبیعی است که پیش از شما کسب و کارهای کامیاب زیادی حضور داشته باشند. ولی این علت نمی شود که هیچ وقت به آن ها نرسید!

مسلما چون آن ها زودتر کارشان را شروع کرده اند شناخته تر از شما هستند ولی انگیزه بر این نیست که کسب و کار شما هرگز دیده نشود.

شما نیاز به یک مزیت رقابتی دارید. اگر کسب و کارتان کوچک است نیازی نیست که حتما با بزرگان رقابت کنید. با یک برتری رقابتی خوب می توانید مخاطبان زیادی را با کسب و کارتان آشنا کنید. شما مشتریان خویش را دارید آن ها هم مشتریان خودشان را! ناتوانی های رقبای تان می تواند به یک برتری رقابتی برای شما تبدیل شود. ارزان بودن محصولات و خدمات شما نسبت به رقبایتان نمی تواند یک مزیت رقابتی برا شما محسوب شود. دنبال مزیتی باشید که اولا در بین رقبایتان وجود نداشته باشد و ثانیا کسی نتواند به راحتی آن را کپی کند.

بهتر است در نخست تنها روی مخاطبان تان تمرکز کنید و به فکر رقابت با بزرگان در پهنه کاری تان نباشید. مهمترین چیز این است که روز به روز علاقه مندان به کسب و کارتان را بیشتر کنید.

2 کمال گرایی

هر کسب و کاری که این روز ها می بینید بر راز زبان ها افتاده است از همان اول اینطور که اکنون می بینید نبوده است. دیجی کالا از روز نخست دیجی کالایی که اکنون می بینید نبود! پیمان نیست که شما هم از همان نخست بهترین باشید.

متاسفانه کمال گرایی در هستی بسیاری از انسان ها ذاتا هستی دارد. این که بهترین باشید هدف اصلی تان باید باشد اما نه اینکه از همان نخست بهترین باشید.

بسیاری از دوستانی که کسب و کار اینترنتی شان را لغایت اکنون راه اندازی نکرده اند فقط دلیلش کمال گرایی شان بوده است. اینکه بهترین تارنما را باید داشته باشند. حتما از همان آغاز باید بهترین محصولات و خدمات و … را داشته باشند.

واقعا داشتن یک وب سایت شیک و گران قیمت باعث کامیابی در کسب و کارتان نمی شود. با یک وب سایت ارزان قیمت هم می توانید کارتان را شروع کنید. کسب و کارهای زیادی از پیش درآمد با کمینه ها کارشان را شروع کرده اند و حتی هم اکنون هم که به درآمدهای بالا واصله اند تغییرات زیادی نکرده اند. بعد مهم ترین چیز مخاطبان تان هستند. باید به بهترین نحو نیازشان را برطرف کنید.

در بسیاری از مواقع بهترین بودن را مخاطبانتان تعیین می کنند. الی زمانی که کسب و کارتان را تاسیس نکنید نمی توانید نیازهای آن ها را معرفی و برطرف سازید!

داشتن وسواس بسیار شما را از هدف اصلی تان دور می کند.

3 عدم داشتن اطلاعات کافی

یکی از مشکلاتی که خیلی از رفقا با آن روبرو هستند نداشتن اطلاعات کافی است. اطلاعات مهمی که هر شخصی برای تاسیس کسب و کار اینترنتی به آن ها دربایستن دارد. کارآزموده بودن برای آغاز اصلا مهم نیست همین که لغایت حدودی با مسائل مربوطه آشنا باشید کافی است.

به عنوان نمونه خیلی از دوستان نمی دانند برای طراحی سایت شان دقیقا چه طور باید عمل کنند. فکر می کنند حتما باید هزینه های زیادی را متقبل شوند. چنانچه اینطور نیست! شما با کمترین خرج هم می توانید تارنما خود را بدست سیستم های مدیریت محتوای رایگان همانند وردپرس تاسیس کنید. یا اینکه خیلی از افراد اندیشه می کنند فقط راه برای دیده شدن کسب و کارشان تبلیغات پولی است. در صورتی که برای شروع می توانند از روش های مجانی افزایش بازدید سایت کاربرد کنند. به عنوان مثال فرآوری محتوای هدفمند و جذاب یکتا از بهترین روش ها برای جذب مخاطبان به کسب و کارتان است.

پس همانطور که متوجه شدید با داشتن اطلاعات اغلب علاوه بر صرفه جویی در خرج های تان خیالتان راحت است که برای آغاز شغل نیازی نیست که حتما کارآزموده باشید. با کمینه ها هم می توانید کارتان را آغاز کنید.

سعی کنید قبل از شروع هر کاری اطلاعات تان را تا بی گمان قابل قبولی بالا ببرید. در مورد کسب و کار اینترنتی مطالعه داشته باشید. اینکه چه طور با کمترین هزینه می توانید بهترین بازدهی را داشته باشید زیاد مهم است.

4 نداشتن هدف

آینده کسب و کارتان را چه طور میبینید؟ آیا به آینده کسب و کارتان لغایت به حال فکر کرده اید. به این فکر کردید که مثلا ۵ سنه سایر قرار است کجا باشید. جایگاه تان در بین رقبایتان کجاست؟

متاسفانه خیلی از رفقا بدون داشتن هدف خاصی قصد راه اندازی سوداگری اینترنتی دارند. تنها هدفشان رسیدن به درآمد است. البته قصد اصلی کل کسانی که سوداگری اینترنتی راه اندازی می کنند همین است اما خیلی مهم است که این درآمد از چه طریق حاصل می شود؟

خیلی از وب سایت های زرد را دیده ایم که عمده درآمد آن ها از شدامد شان است. هر چقدر ترافیک شان بیشتر باشید درآمدشان هم بیشتر است. اما واقعا شما هم همینطور فکر می کنید؟ فکر می کنید از هر طریقی که شده باید درآمد داشته باشید؟ این اشتباه ترین کار ممکن است. سوداگری اینترنتی تنها کسب درآمد از اینترنت نیست! کسب و کارتان باید محکم و برپا بر اساس هدفی مشخص باشد.

اگر می خواهید سوداگری استقامت داشته باشید و برای آینده سرمایه گذاری کنید بهتر است قصد خویش را از همین ابتدای کار مشخص کنید. اینکه بعدها قرار است با چه کسانی رقابت کنید یا چه امکاناتی را می خواهید در آینده به کسب و کارتان اضافه کنید قصد های کبیر شما محسوب می شوند.

خیلی از کسب و کارهایی که شکست می خورند و منهدم می شوند هدف حقیقت برای خویش تعیین نکرده اند.

5 ترس از شکست

ترس از شکست هنگامی به اتفاق شما خواهد بود که ندانید دقیقا می خواهید چه کار کنید. تمام مواردی که لغایت الان به آن ها اشاره شد رابطه سر راست با ترس از شکست دارند. به عنوان مثال اگر اطلاعات کافی در باره تبلیغات اینترنتی نداشته باشید و بی گدار به آب بزنید ممکن است سرمایه تان را به باد دهید و شکست بخورید.

یا به عنوان نمونه اگر مسیر رویارویی با رقبا را ندانید قطعا نمی توانید به آن ها برسید و درجا می زنید. به همین انگیزه همش از رقابت با رقبای خویش می ترسید. همین مایه می شود همش با خود بگوید هیچ وقت نمی توانید در کسب و کارتان موفق شوید.

ترس از شکست زمانی پر رنگ تر می شود که زمزمه های اطرافیانتان که مدام می گویند نمیشه را می شنوید. خیلی از دوستان با این دشوار روبرو اند که اطرافیانشان همیشه به آن ها انرژی منفی می دهند و همش به آن ها می گویند داخل نمی توانی.

همیشه افرادی هستند که همنشین ندارند شما به هدف اصلی تان برسید و موفق شوید. حواستان به این افراد باشد. چون خودشان نمی توانند به موفقیت برسند، برآنند شما را هم از هدف اصلی تان بعید کنند و از کاری که می خواهید سپریدن دهید منصرف تان کنند.

همین جستار باعث می شود اعتماد به نفس تان را از دست بدهید و روز به روز آرزوی داشتن یک سوداگری اینترنتی در شما تبدیل به یک حسرت کبیر شود.

سخن پایان و پایانی

زیاد دشوار نگیرید. شما هم می توانید در گستره کاری خودتان بهترین باشید ولی باید تلاش کنید و صبر داشته باشید. هدف تان را روی کاغذ مکتوب کنید. کم هزینه ترین راه ها را برای رسیدن به موفقیت پیدا کنید. با مطالعه در دامنه کاری خود اطلاعات تان را بالا ببرید. اعتماد به نفس داشته باشید و نترسید. نترسید ورشکسته نمی شوید. قرار نیست چیزی را از دست بدهید. کسب و کار اینترنتی پر از تجربیات ریز و درشت است. پیوستگی دهید و هرگز متوقف نشوید.

درباره ی cheap

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *